Fotografo patarimai jauniesiems

Būtinai išsimiegokite naktį prieš vestuves. Jei būsite pavargę, sunku bus nuotraukose atrodyti gražiai. Nepadės nei makiažas, nei retušas. O ir pati šventė neteiks tiek džiaugsmo kiek turėtų, nes nuovargis darys savo.


Nepergyvenkite jei vestuvių dieną kas nors ims vykti ne pagal planą. Negadinkite šventės dėl smulkmenų. Pasiduokite tėkmei ir mėgaukitės, kas žino gal jūsų laukia maloni staigmena.

Būkite įsimylėję. Džiaukitės vienas kitu, visuomet būkite kartu, skirkite vienas kitam visą dėmesį. Nieko nėra gražiau už natūralias, šiltas, nepozuotas nuotraukas.

Ceremonijos metu, tiek bažnyčioje, tiek santuokos rūmuose viską darykite neskubėdami, tarsi norėtumėt į atmintį įrašyti tai kas vyksta, tuomet ir nuotraukose tai bus geriau užfiksuota. Nepozuokite, elkitės natūraliai, bet neužmirškite, kad esate fotografuojami. Maudami žiedus neskubėkite ir neuždenkite žiedų. Tegul jie bus matomi visiems, ypač fotografams.


Jei bus metami žiedlapiai nesusigūžkite, o šypsokitės, atrodykite laimingi. Jei leisite balandžius – neskubėkite papozuokite su jais rankose.


Turėkite pasiėmę gražias taures šampanui, nes vienkartinės plastikinės stiklinės tikrai gadina vaizdą.


Darydami makiažą venkite blizgesio, neberkite blizgučių į plaukus. Gal žibėjimas ir įspūdingas, tačiau nuotraukose atrodys tarsi pleiskanos.


Jaunikiui svarbu neprisikrauti visko į kišenes. Raktus, piniginę ir kt. reikia patikėti kažkam kitam, nes išpūtusios kišenės tikrai atrodys klaikiai.


Nuo batų padų nusiplėškite kainą, ypač jei eisite į bažnyčią. Asiklaupus visi ims aptarinėti batų kainą.


Be abejonės pozuojant dažnai būsite prašomi pasibučiuoti. Nuotraukose bučinys atrodo gražus, kai jame dar yra paslapties, kai iki jo dar šiek tiek trūksta, dar truputis ir lūpos susilies…Ta akimirka estiškiausia.


Jeigu turite savų idėjų, nelaukite, kad fotografas jas atspėtų, pasiūlykit patys nedelsdami.

Kaip išsaugoti brangią akimirką.

Nuostabi vestuvinė suknelė, brangus kostiumas, limuzinas, pokylio salė, kelių aukštų tortas ir mieli brangiausių draugų bei artimųjų veidai. Ir visa tai tik vieną dieną. Jau kitą rytą iš to beliks tik prisiminimai. O juos išsaugoti ilgam padės nuotraukos.

Bet ką daryti, kad ir nuotraukos nedingtų?

Kur reikėtų saugoti brangius prisiminimus?

Kompiuteryje - šiuo metu populiariausias būdas laikyti nuotraukas, tačiau nėra patogus peržiūrėti ir kitiems rodyti. Ilgaamžiškumas abejotinas, kompiuterius dažnai keičiame, tik ar visada perkelsime brangias nuotraukas iš vieno į kitą. Virusai ar kiti netikėti gedimai gali negrįžtamai pradanginti tai kas mums buvo brangu.

DVD - teoriškai dvd diskuose informacija gali būti išsaugota kelias dešimtis metų, tik ar po kelių dešimčių metų bus su kuo diską atidaryti?

HDD - didelės talpos išoriniai diskai, bet jei informacija nebus dubliuota keliuose diskuose - garantija menka.

USB atmintuke - labai patogu peržiūrėti ir dalintis. Dekoratyvus atmintukas gali būti kaip pakabukas ant kaklo, patogu nusinešti į svečius ir rodyti bet kuriame kompiuteryje, ar tiesiog televizoriuje turinčiame usb jungtį.

Išmaniajame telefone - brangios akimirkos visuomet su manimi. Sukuriama paprasta programėlė su kuria patogiai peržiūrimos nuotraukos.

Serveryje - ateities vadinamoji “debesų technologija “ - failai saugomi ne kompiuteryje, bet užsakytoje vietoje serveryje, kur informacija dubliuojama ir saugiai saugoma keliose vietose, visa ko reikia - tai internetas. Kur be nuvyktum, paprašai kompiuterio su internetu, prisijungi ir... brangios akimirkos vėl tave žavi.

Tačiau nereikėtų ignoruoti ir klasikinių būdų, jiems peržiūrėti tikrai nereikės jokių įrenginių net ir po 100 metų.

Foto Albumas - spausdinkitės nuotraukas tik gerose foto studijose.

Foto Knyga - visi prisiminimai originalaus dizaino knygose plonais ar kietais lapais ir įvairias viršeliais.

Nuotrauka rėmelyje - įsirėminkite nuotrauka rėmelyje atsispaudę ant foto popieriaus ar drobės. Ją papuošite savo namus.

Bet kuriuo atveju naudokite kelis brangių akimirkų išsaugojimo būdus.